top of page
cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

Emlékezünk rá, ma lenne 75 éves Dr. Hefter Angéla nőr. altábornagy! 2023.01.26

Dr. Hefter Angéla nőr. altábornagy † ‡.jpg

Emlékezünk rá, ma lenne 75 éves ​Az 1956  MAGYAR NEMZETŐRSÉG meghatározó egyénisége, Dr. Hefter Angéla nőr. altábornagy, elnöki tanácsadó,Dr. Hefter Angéla nőr. altábornagy! 2023.01.26

Dr. Hefter Angéla nőr. altábornagy emléktábla Nagyfüged 2021.07.17.jpg
cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

Év végi üdvözlet

Tisztelt Nemzetőrök!

A 2021. évi munkatervünk sikeresen megvalósult. 

A kiemelt tevékenységeinket tükrözi a mellékelt 2022-es  Nemzetőr naptár.

Köszönöm v.l. Béni Tibor nemzetőr-ezredes úr tevékenységét, a naptár elkészítését.

 

Kívánok mindenkinek áldott, boldog Karácsonyi ünnepeket, eredményes Új esztendőt és jó egészséget!

 

Üdvözlettel: Bacsó Ernő nemzetőr-tábornagy

2022 Nemzetőr naptár.jpg
cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

Hatvani Nemzetőr Találkozó 2022.06.26.

cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

2022. június 18-án Rákóczifalván ünnepélyes átadásra került a Magyar Szabadságharcok Háza.

2022. június 18-án Rákóczifalván ünnepélyes átadásra került a Magyar Szabadságharcok Háza.

 

"Ahol a szabadság a rend, mindig érzem a végtelent (J.A)

Szabadságharcok Házát avatták Rákóczifalván

 

Szolnoktól 5 kilométerre, Rákóczifalván, kitörő napsütésben, három szabadságharc emlékét megőrizni kívánó Szabadságharcok Házának avató ünnepségére jöttek össze az ország több pontjáról az elmúlt szombaton. A Média csekély számú képviselete arra enged következtetni, hogy nem értette meg a szerkesztők jó része, hogy itt most nem falunapról, celeb-vizitről van szó, hanem az országban egy páratlan nagy eseményről, amikor hagyományőrzők, civilek elhatározásából a magyar történelem 300 éves szabadságharcai kapcsán emlékeznek és  a nemzet mindenkori, ma is élő szabadságharcára is figyelmeztetnek.

Az ötlet Terenyi Attila, a Kuruc Hagyományőrző Egyesület elnöke és Bacsó Ernő nemzetőr tábornagy agyából pattant ki és a  projekt az Emberi Erőforrások Minisztériumától kapott támogatásból valósult meg. A  megnyitó fővédnöke Dr. Kállai Mária országgyűlési képviselő volt. A meghívott vendégek között köszöntötték dr. Berkó Attila kormánymegbízottat is.

 

A rendezvényt Bacsó Ernő nemzetőr tábornagy. A Gróf Batthyány Lajos Nemzetőr Szövetség elnök-parancsnoka koordinálta.

Szíki Károly Arany Érdemkeresztes színművész nemzetőr ezredes József Attila: Levegőt című versével adta meg az emlékezés alaphangját.

 

Dr. Túróczi Imre polgármester Kállai Mária országgyűlési képviselő, fővédnök köszöntő beszédét olvasta fel. Ebben a képviselő asszony a békés építkezési tervről beszél, arról, hogy: térségünkben ukrán, román, magyar békét akarjon, s elérje azt, mi oly nagy dolog: a szabadságot, melyet Isten szentesít, s remélem, sokan jönnek majd el ebbe a Szabadságharcos házba a látogatók.

 

Kómár István atya a szabadságharc pillanataira, annak szükségességére hívta fel a figyelmet, mondván: az Úristen elültette a szabadságot, mert ő a szabadság forrása, de ha a tükör elhomályosul, a fényt nem tükrözi jól, ezért kell hozzá újra Isten, hogy megtisztítsa és a szabadságharc útján kifényesítse azt. Ha mindig fényes lenne, nem kellene harcolni, de mert megkarcolódik, nekünk kell azt rendbe rakni.

 

Szíki Károly színművész, nemzetőr ezredes ünnepi beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy:  Mindennek emberi értéke és felelőssége is van! (részletes beszéde a mellékletben.)

 

A rendezvényt megtisztelte delegációjával Regéc  polgármestere Bakos Ferenc is, aki 2014 óta  a település polgármestere

(Regéc a  Zemplémi-hegység középső részén helyezkedik el, Miskolctól 64 kilométerre északkeletre. A várat a 13. században építette feltehetőleg az Aba nemzetség építette. Egy időben a Rákócziak is birtokolták. II. Rákóczi Ferenc itt élt ötéves koráig. A szabadságharc bukása után az osztrákok több más várral együtt lerombolták. Ekkor a település is elpusztult.

 

Mogyoróska, Regécke,

jajj, de nagyon szegényke,
kenyere is kevéske,
csak egy kicsi lepényke.)

 

A főtérről a tömeg a Szabadságharcok Házához vonult, ahol a nemzeti színű szalag elvágása előtt  Nagy Sándor nyugalmazott lelkész áldotta meg a házat. Az udvaron felépített sátrakban   rendkívüli étel-italválaszték mellett főételként 3 féle korételt kínáltak fel: kuructokányt, pörköltet Damjanich módra és ’56-os barikádgulyást. Sülyi Károly az alkalomhoz illő dalokat éneket, Szíki Károly és Nagy Sándor pedig versekkel járult hozzá a rendezvény sikeréhez. Felemelő részesei voltak az emléknapnak Sóki Ferenc tárogatóművész, a Martfűi Népdalkör, a Szolnoki Nyugdíjas Tánccsoport és a Kuruc Népzene Együttes.

 

Jó volt szabadságharcosnak lenni ezen a Rákóczifalvi napon!"

 

Üdvözlettel: Bacsó Ernő nemzetőr-tábornagy

hszh_oklevel_1.jpg

Sziki Károly beszéde Rákóczifalván

Fontos a gondolat, majd a megvalósító akarat

 

Ma megálltunk a nagy rohanásban! Szabadságharcainkra emlékezünk, nem is akármilyen esemény kapcsán: Szabadságharcok Házát avatjuk itt Rákóczifalván, mely a civil összefogásra páratlan példája, hogy az országban az első ilyen nagyszerű emlékhelyet létesítenek.

Mindennek emberi értéke és felelőssége is van.

Szabadságharcunk 907 óta folyamatos. 907. július negyedikén kezdődött a magyar nemzet első honvédő csatája. Árpád vezér negyvenezres serege Pozsony alatt ütközött meg az országra törő egyesített Nyugat százezres hordájával. Sose felejtsük ezt a napot! A két gonosz ötletgazda, Liutpold bajor herceg és Theotmár salzburgi érsek haditerve így szólt: „Decretum (…) ugros eliminandos esse” – azaz: „Elrendeljük, hogy a magyarok kiirtassanak”.

Ma sincs ez másként, hiszen szabadságharcunkat most is vívnunk kell a szabadkőműves világrend ellen, mely az Újvilágrend megalakítását kihirdette, s valóra kívánja váltani vírussal, himlővel, európai háború kirobbantásával, ami éppen határunk mellet zajlik.

Engedtessék meg, hogy a ránk rontó német-osztrák-orosz haramiákkal ne szimpatizáljak, hiszen évezreden át egymást váltva élezték karmaikat rajtunk.

Nem szabad szemet hunyni afelett, hogy  a Rotschildok, akik az 1848-as forradalmi hullámokat zsebre játszva gerjesztették és területrablás céljából kifosztották országunkat. Ugyanez a nemtelen akciósorozat játszódott le 1920-ban, majd 1956-ban is,  ma pedig hasonló zajlik Ukrajnában az oroszok bevonásával, hatalmas tőkét mozgatva, amiben mit sem számít az emberélet, ahogyan 1848-ban és 1956-ban sem.

 

Csekély értelemre vallana az, ha csak a külső erőket okolnánk mindenért, ha nem vennénk tudomásul, hogy a belső ellenség ugyanúgy, hatványozottan közömbösen vagy

éppen nemzetellenesen állt  ki a szabadságharcok megbuktatása mellett. Így sikerült kivonni pénzzel Rákóczi mögül a brigadérosokat, majd végső csapásként a rangkórságban szenvedő Károlyi Sándort, aki árulásáért a „sógoroktól” megkapta a legmagasabb elismerő címeket. Az 1849-es szabadságharcban is több volt az „impotens” háttér, mint a tevékeny harcos. Wass Albert erre mutat rá, mikor Kossuth felhívását elemzi: ha még egyszer azt üzeni, mindnyájonknak el kell menni. És nem volt még egyszer, a harcunk pedig elveszett.

1956-ban is legalább annyi áruló állt a barrikád másik oldalán, mint forradalmár a jó oldalon. Ha nem így lett volna, akkor miből lett annyi pufajkás és 1957 május 1-én  hogyan énekelték volna Kádár-kupec dalocskáit?

Ez a megosztás ma is égre kiáltó. Ezért nagyszerű, hogy valami más van, mint a politikai klímában dohosodik. Egy nagyszerű kezdeményezés, ami elszakad a fásultságtól és teremt valamit, ami jelenleg még mindig  nemzetidegen: civil kezdeményezésre egy emlékezés-házat.

Minden a pénzről szólt a szabadságharcok idején. Rákóczi és Kossuth magyar pénznyomtatásáról ami miatt a szabadkőművesek fellázadtak, mert a legnagyobb sértés számukra az, ha saját pénzzel akar rendelkezni egy állam. Amerikában emiatt több elnököt is legyilkoltak. Nálunk egy országot gázoltak le, ha saját pénzt, pénzpolitikát akartunk. Ma kísértetiesen ugyanezt éljük át. Ezért állandósult a magyarok szabadságharca.

 

Fontos a gondolat, majd a megvalósító akarat. De lesz-e szándék, energia, tevékeny munka, hogy a nemzeti színre festett Szabadságharcosok Házába a mai nap után is élet költözik, hogy látogatják és a gyűjteménye is gazdagodni fog? Nézzünk magunkba, kik nagy számmal jelen vagyunk ezen a megnyitón és valljuk meg: szemünket, figyelmünket rajta tartjuk, megvédjük és gazdagítjuk ezt a szép megvalósulást!

Szíki Károly

cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

Hagyományainkhoz híven 2021. november 4-én az első magyar Nemzetőr emlékműnél elhelyeztük a megemlékezés koszorúját.

Tisztelt Tábornok Urak, Nemzetőrök!    

Hagyományainkhoz híven 2021. november 4-én az első magyar Nemzetőr emlékműnél elhelyeztük a megemlékezés koszorúját.

A résztvevők megjelenését köszönöm.

A továbbiakban Szíki Károly színművész, nemzetőr-ezredes sorait és képeit küldöm a megemlékezésről.

 

Bacsó Ernő nemzetőr-tábornagy

 

Méltó megemlékezés a Gyásznapon

-Nemzetőrök  az 1956-os Nemzetőr szobornál a Kucorgó téren, Rákosmentén –

 

Vírus ide vagy oda, a Nemzetőrök egy év kihagyás után nem tágítottak és Bacsó Ernő nemzetőr tábornagy invitálására csaknem 100-an jelentek meg Budapesten, a XVII. kerületben, a Kucorgó téren.

A pergő tempójú emlékezést kiválóan koordinálta Szelepcsényi Sándor, a Rákosmenti ’56-os Alapítvány elnöke.

Jelen volt és friss virágból készült koszorút hozott a körzet országgyűlési képviselője Dunai Mónika és a polgármester Horváth Tamás, valamint a képviselő testület több tagja is ott állt a ceremónián. Szembeötlő volt, hogy szép számú diákság is ott volt, mellükön méretes lyukas  nemzeti  lobogóval. Láthatóan elérzékenyülten fogadták ezt a tényt az idős ’56-os forradalmárok.

 

A Himnusz eléneklése után Szelepcsényi Sándor a rákoskerti nemzetőrök történetét elevenítette fel, s a még élő Szabó Attilát és társainak forradalmi szerepét méltatta.  Szabó Attila egy kisebb csoporttal már 1955. június 5-én rendszerváltást szervezett, de letartóztatták és 3 évi börtönre ítélték. A forradalom győztes napjaiban szabadult, nemzetőrnek állt be, és a beözönlő oroszokkal szemben fegyveres harcot vívott. 12 év börtönbüntetésre ítélték, 1966 decemberében szabadult. Együtt koszorúzott Zsámbokréty Zénóval, aki ’56 októberében negyedéves gimnazista volt, és fegyverrel harcolt a betolakodó szovjetekkel szemben. 3 évi börtönbüntetésre ítélték, majd évekre Rendőri Felügyelet alá került. Ma a Rákosmenti Politikai Foglyok Szövetségének tagja.

 

Szelepcsényi Sándor méltató beszéde után Szíki Károly színművész, nemzetőr ezredes az alkalomhoz és hely szelleméhez illően Ady Endre, András Sándor és Nagy Gáspár egy-egy egy versét mondta el.

 

Ezek után Bacsó Ernő nemzetőr tábornagy beszélt a nemzetőrök mindenkori hazavédő szerepéről és az emlékezés kötelezettségéről, arról a fogadalomról, hogy hazánk első Nemzetőr szobrának felállításakor tettek: minden évben összejönnek és emlékeznek, mely a múlt és jelen közti kapocs szerepét mutatja példázatosan.

Bacsó Ernő tábornagy beszédének végén elismerő oklevelet adott át  a körzet országgyűlési képviselőjének, Dunai Mónikának és Horváth Tamás  polgármesternek

A méltató beszédek elhangzása és a kitüntetések átadása után a koszorúk és virágok elhelyezése következett.

A Szózat és a Székely Himnusz eléneklésével zárult a megemlékezés.

A megjelentek ezt követően az Árpád-házi Szent Erzsébet templom falán elhelyezett emléktáblához vonultak, hogy a rákoscsabai nemzetőrök előtt tisztelegjenek.

Jó volt emlékezőnek és magyarnak lenni ezen a nemzettragédiára emlékező rákosremetei napon.

cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

Banneux, Belgium, megemlékezés és körmenet az 1956-os Magyar Kereszthez 2021.10.31-én

cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

Emlékeztünk együtt és imádkoztunk az '56-os forradalom áldozataiért a Banneux-i Magyar Keresztnél

Emlékeztünk együtt és imádkoztunk az '56-os forradalom áldozataiért a Banneux-i Magyar Keresztnél, amelyet belga fiatalok állítottak 1956-ban.

Az ünnepi műsor keretében Dr. Szakács Imre a Brüsszeli Magyar Nagykövetség közösségi diplomatája tartott beszédet.

Lukács József kölni plébános szentmisét tartott a Chapelle du Message kápolnában.

A rendezvényen a belga, a luxemburgi és a németországi magyar közösségek tagjai (kb. 100 fő) vettek részt. Ficsor László nemzetőr ezredes, németországi parancsnok, az 1956-os Magyar Nemzetőrséget képviselte.

IMG_7130.JPG
cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

A hősök emlékére

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulóján

A hősök emlékére

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulóján emlékünkbe idézzük azokat a hősöket, akik a népfelkelés előtt, alatt és után a kommunista rémuralom áldozatává lettek. Akik meghaltak vagy megnyomorodtak a kommunista diktatúra évei alatt. Egyik legjelentősebb emlékművük Csömörön áll, a 2006-ban elkészült Gloria Victis.

A Deutsch-Ungarische Gesellschaft Rhein-Ruhr e.V. (Német-Magyar Társaság a Rajna és a Ruhr vidékén) emléktáblát készíttetett, amelyet a 2021. október 21-én 15 órakor kezdődött megemlékezés keretében a társaság elnöke, Dr. Apponyi Alfréd gróf és helyettese, Dr. Szörényi Erzsébet avatott fel. Az 1956 Magyar Nemzetőrség németországi parancsnokának kérésére több nemzetőr, közöttük Máhli Imre nemzetőr altábornagy és Szabó János mérnök-dandártábornok is elhelyezte a megemlékezés koszorúját.

Az ünnepségen Csömör nagyközség képviselői is részt vettek.

Ficsor László

Az 1956 Magyar Nemzetőrség németországi parancsnoka, nemzetőr ezredes

cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

LUGOSI BABETT KÖNYVBEMUTATÓJA-

Vitéz Lovag DÖMÖTÖR ZOLTÁN Vezérezredes​​

LUGOSI BABETT KÖNYVBEMUTATÓJA Vitéz Lovag DÖMÖTÖR ZOLTÁN Vezérezredes az 1956-os Magyar Nemzetőrség Alapító Elnök Főparancsnoka Attila Hotel Budapest 2021. július 7. A felvétel Lugosi Babett megbízásából készült x-media
cropped-fejlec-magyarnemzetorseg-világosabb.jpg

 Naptári tervkivonat országos 2021

letöltés.jpg

Tudósítás a 2019.évi Vitézavatásról

A Történelmi Vitézi Rend Budapesten, a Belvárosi Plébániatemplomban tartotta az újonnan felvett vitézek ünnepélyes eskütételét és avatását, 2019. szeptember 21-én. Vitéz Hunyadi László, a Történelmi Vitézi Rend főkapitánya 58 főt avatott a Történelmi Vitézi Rend tagjává. Két főt saját érdemei alapján, 27 főt várományosként avattak, a nemzetvédelmi tagozatba 29 fő nyert felvételt.

P7090021.JPG

MEGHÍVÓ

PÉTERFY.jpg
Pákozd_2019_09_29_2861.JPG

1848-as Pákozdi Csata Emlékművénél 2019. szeptember 29-én rendezett megemlékezés

A Gróf Batthyány Lajos Nemzetőr Szövetség képviseltette magát  a Katonai Emlékparkban az 1848-as Pákozdi Csata Emlékművénél 2019. szeptember 29-én rendezett megemlékezésen, koszorúzáson.  

DSCF0002.JPG

Tóth Ilona Női Kézilabda Emléktorna

DSCF0002.JPG

II. Magyar Nemzetőrség Találkozó

2019.07.27. Fót

01-Komárom56-1024x768.jpg

Magyar Nemzetőrség csapatzászló avatás 2005!

2005. 10. 02.-án a Magyar Nemzetőrök Országos Szövetsége szervezésében a Komáromi Erődben Göncz Árpád elnök Úr, az első szabadon választott köztársasági elnök, adta át a Magyar Nemzetőrség csapatzászlóját. A felvételt készítette: Réz János nemzetőr zászlós, a Debrecen Főnix Egység (MNOSZ tagszervezete) tagja. A videót közre adta: Bakos Tibor nemzetőr vezérőrnagy, a Magyar Nemzetőrség ügyvezető-elnök parancsnoka, a szervezet képviseletében.

Kitüntetés1.jpg

Magyarország köztársasági elnökének
kitüntetését vette át a
Főparancsnokunk!

3 kardos.jpg

 Aradi vértanúkról való megemlékezés

Kalocsa, 2018. X. 5. én.

Október 6. 2001. óta hivatalos nemzeti gyásznap.

Az 1849-ben ezen a napon kivégzett 13 aradi és két pesti mártír, köztük Batthyány Lajos gróf, Magyarország első miniszterelnöke hősi viselkedésükkel megmutatták, hogyan tudnak a magyar ügyért harcolók komoly katona módjára, méltósággal meghalni. Utolsó perceikkel is a nemzetnek és a világnak mutattak példát a magyar szabadságharcosokról, akiket sok osztrák csupán felforgató aljanépnek nézett. A megtorlás hónapjai és annak menete a történelemkönyvekből jól ismertek. De még a levert szabadságharc után feketébe öltözött nemzet sem ismerhette pontosan az október 6-i áldozatok végóráit, mert a kivégzések nyilvánossága korlátozott volt.

A megtorlás halottai

A megtorlás célja a rebellis magyar katonai és politikai vezetés lefejezése volt, így csökkentve egy újabb hasonló eseménysorozat potenciálját. Az összesen körülbelül 120 jóváhagyott halálos ítélet végrehajtása 1849 januárjától egészen 1854-ig elhúzódott és a kiadott császári irányelvek alapján zajlott le. Ez azt jelentette, hogy Julius Jakob von Haynau táborszernagy 1849. szeptember 22-től szabad kezet kapott a császártól és a Schwarzenberg-kormánytól a halálos ítéletek jóváhagyására, vagy kegyelmezésére. A döntéssel Ferenc József hivatalosan elháríthatta magáról a kivégzések zöméért a közvetlen felelősséget. Az udvar a „bresciai hiéna” szabadjára engedésével kívánta elvégeztetni a piszkos munkát.

A szabadságharc 35 magyar tábornoka közül tizenkettőt az „aradi Golgotán” végeztek ki, október 6-án. Mindjüket felségsértésben találta bűnösnek az aradi hadbíróság, és teljes fő-, rang- és vagyonvesztés volt sorsuk. A temesvári Kiss Ernő volt huszárparancsnok eleve lőpor és golyó általi halálra ítéltetett. A váci csata hőse, Dessewffy Arisztid; az örmény származású Lázár Vilmos (az egyetlen nem tábornok, akit október 6-án Aradon kivégeztek) ezredes, hadtestparancsnok; és a zombori Schweidel József, a kormány mindenkori székhelyének helyőrségparancsnoka Haynau „kegyelme” folytán részesülhetett golyó általi halálban.

Kötél általi halálra ítélte ugyanezen hadbíróság a pozsonyi német Aulich Lajost, Buda ostromának egyik hősét; a horvátországi szerb Damjanich Jánost; a szintén horvátországi Knezić Károlyt; Láhner Györgyöt, aki a szabadságharc hadiiparáért volt felelős; a hesseni Leiningen-Westerburg Károlyt, aki magyar felesége révén került hazánkba; Nagysándor Józsefet, aki Buda bevételénél az elsők között hatolt be a Várba; a bécsi Poelt von Poeltenberg Ernőt, aki osztrák-német volta ellenére harcolt a magyar szabadságért; és végül Török Ignácot, a magyar erődök műszaki felelősét.

Ez a fájdalmas, megalázó halálnem sosem volt jellemző nemesek, de különösen nem magas rangú katonatisztek esetében. Arad egyébiránt 15 szabadságharcos vértanúságának volt a helyszíne 1849-ben: augusztus 22-én itt akasztották fel Ormai Norbert ezredest, majd október 25-én, már a tizenhármak után lőtték agyon Kazinczy Lajost. Utóbbi alezredes zárta az 1849-ben kivégzettek sorát Magyarországon.

Az ember egy porszem egy semmi, még is oly nehéz embernek lenni !

002.JPG

Magyar NEMZETÖRSÉG szeptemberi ünnepsége!

5 Recsk 2018 4692.JPG

Recsk 2018 09 15

2018. szeptember 15-én Recsken a Gróf Batthyány Lajos Nemzetőr Szövetség tagjai részt vettek a Recski Nemzeti Emlékparkban rendezett megemlékezésen, és koszorúzáson.

A megemlékezésen beszédet mondott Dr. Rétvári Bence államtitkár, részt vett Dr. Boros Péter volt miniszterelnök és Földes László (Hobo) zenész is.

Köszönet a nemzetőr szervezőknek és a résztvevőknek.

 

Üdvözlettel: Bacsó Ernő nőr.mk.altábornagy

Gróf Batthyány Lajos Nemzetőr Szövetség elnöke

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Nemzetőr Egyesület elnöke

image007.jpg

Dr. Nagy Lászlónak

a Magyar Királyi Szent László Lovagrend rendi kormányzójának

képes tudósítása vitéz nagybányai Horthy Miklós kormányzó úr születésének a 150. évfordulójáról.

Dr. Nagy Lászlónak

a Magyar Királyi Szent László Lovagrend rendi kormányzójának

képes tudósítása vitéz nagybányai Horthy Miklós kormányzó úr születésének a 150. évfordulójáról.

Vitéz nagybányai Horthy Miklós kormányzó urunk ország-mentő és ország-építő hősi tetteit csak  Szent László apostoli magyar lovagkirályunk

 legendás  erőfeszítéseihez lehet hasonlítani, miáltal kiérdemelte a magyar  utókor örökös tiszteletét.

image003.jpg

E  tudósításunkat bevezető  fotómontázs 2007. október hó 11-én készült a budapesti Szent István Bazilikában  vitéz nagybányai Horthy Miklós  kormányzó úr  halálának az 50.évfordulóján. Az elmúlt több,mint 10 esztendő alatt a kormányzó úr emlékét őrző megemlékezések  zavartalanul folytatódnak országszerte. A magyar hazaszeretet és magyar úri becsület felülmúlhatatlan tábornokát nem lehet soha többé a felejtésre ítéltek sorába taszítani. Nemzethűsége és magyarságszeretete az idő múlásával pedig felértékelődik !  Híre hamva sincs ma annak a tisztességnek és nemzethűségnek, amit ő képviselt  tradicionális magyar méltósággal és eleganciával. Mi magyar hazafiak őt tekintjük a Szent Istváni Magyarország, a  Magyar Királyság utolsó közjogi méltóságának, aki erre a megbecsülésre és elismerésre rá is szolgált.

 

2018.július 21-én szombaton a kormányzó úr születésének a 150. évfordulóján a magyar szellemi és társadalmi élet jeles személyiségei bensőséges ünnepségre jöttek össze a  budapesti „ Attila Nagykirály Hotel „ kertjében, hogy vitéz nagybányai Horthy Miklós emlékműve előtt méltó módon tisztelegjenek. E szívbemarkolóan szép ünnepségen számos ismert társadalmi szervezet és lovagrend, valamint a  „ Rév-Komáromi Szekeresgazdák „ egyenruhás , kucsmás bandériuma is képviseltette magát. E révkomáromi hagyományőrző magyar hazafiak  a „ nemzetegyes” megtestesítői voltak e rangos eseményen,amely vitéz Bárdosi Ferenc nemzetes úr , tiszteletbeli szekeresgazda , szállodatulajdonos úr áldozatkészsége révén jött létre. E felemelő nemzeti eseményről az alanti fotók  meséljenek az utókornak is!   

image005.jpg

A Hotel tulajdonosa.  

image014.jpg

 A meghívott vendégek csoportjai 

image020.jpg

Magyar Nemesi Testület delegációja 

image023.jpg

   Svéd  ezredes

unnamed.jpg

  A Vitézi Rend és a Tengerészek parancsnoka  

image007.jpg

 A Nemzetőrség parancsnokai

image016.jpg

Magyar Királyi Szent László Lovagrend delegációja

image021.jpg

Bokor János a legendás magyar nótafa.

image025.jpg

Dr.Drábik János a Szabad Európa Rádió…

image035.jpg
image036.jpg

 A Rév-Komáromi Szekeresgazdák

001
018
008
017
006
004
019
062
059
053
045
048
040
037
021
073
080
084
085
097
108
109

170 éves a Honvéd Folyami Hadihajózás

0019
0018
0017
0016
0015
0014
0013
0012
005
006
004
007
009
008
0010
0011

Kegyeleti Koszoruzás, Megemlékezés!

Veszprém -Passau baráti kör+1956 MN koszorúzás Passauban az István kersztnél 2018 06.15-én

DSC_3306
DSC_3296
DSC_3294
DSC_3289
DSC_3286
DSC_3259
DSC_3234
DSC_3199
DSC_3305
DSC_3189
DSC_3236
DSC_3243
DSC_3233

Vitéz Mohácsi László bajtársunk temetése

Vitéz Mohácsi László bajtársunk temetése

Végső búcsút a rákos keresztúri temetőben pénteken 14.30 óra kezdettel tartottunk.

Vitéz Mohácsi László nőr altábornagy 85 évet élt, a szénatéri forradalom szabadságharcos HŐSI Magyar cigánya akinek 2 testvérét a forradalom alatt lelőttek  Vitéz Mohácsi László Bajtársunk nyugodjon Békében!

 

2018. április 21-én Miskolcon megemlékezés

2018. április 21-én Miskolcon megemlékezéssel egybekötött, országos nemzetőr szövetségi értekezlet került megrendezésre fegyelmezetten és eredményesen, közel tizenkilenc szervezet részvételével.

 

Meg lettek határozva a közelebbi és a távolabbi feladatok.

 

Minden résztvevőnek és a szervezőnek köszönet az aktivitásért.

 

"Nemzetőrök! Szövetségben a jövő!"

 

Bacsó Ernő nőr.mk.altábornagy

Hagyományőrző és Történelmi Nemzetőr Szövetség elnök-parancsnok

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Nemzetőr Egyesület elnök-parancsnok

Római Sas Lovag avatásról 

Dömötör Zoltán főparancsnok oklevele
20180306_200656
20180306_200631
20180306_194709
20180306_194641
20180306_194610
20180306_200615
20180306_184615
20180306_191437
20180306_190318
20180306_190939
20180306_194557_másolata
20180306_191603
20180306_194604
20180306_194607
20180306_184614
20180306_184600
20180306_182640
20180306_183156
20180306_183223
20180306_184541
20180306_180529
20180306_175921
20180306_173721
20180306_173243
20180306_173708
20180306_173451
20180306_171156
20180306_173712
20180306_173821
20180306_175905
20180306_175913
20180306_174125
20180306_175901
20180306_174059
20180306_174119
20180306_173939
20180306_173933

2018.03.06-án 17 órai kezdettel a Gellért szállóban készült Római Sas Lovag avatásról 

 

Több bajtársunkat lovaggá ütötték és kitüntetéseket vettek át.

 

Dömötör Zoltán Főparancsnokunk kitüntetést vett át.

Ezúton is gratulálunk

 2018.03.17-én tartottunk koszorúzást a Batthányi téren

20180317_110214
20180317_110217
20180317_110151
20180317_110143
20180317_105823
20180317_105145
20180317_100130
20180317_100401
20180317_095916
20180317_100141
20180317_095801
20180317_100620
053
019
020
011
009
012
013
014
016
018
021
010
008
003
004
002
005
001
006
bottom of page